Пружинна конусна трошачка
Характеристики и предимства
- Трошачката се използва за средно и ситно натрошаване.
- Производителността й е 12 ~ 1000 т/ч.
- Подвижният конус се върти непрекъснато, натрошаването и разтоварването на материала се извършва последователно и непрекъснато по работната повърхност, поради което производителността е висока.
- Материалът е разположен между двата конуса и е подложен на натиск, огъване и срязване, натрошаването е лесно, а консумацията на енергия е ниска.
- Размерът на изходящия продукт е еднаква с кубична форма. Износването на работната повърхност на подвижния конус е равномерно.
- Тази серия конусни трошачки има два метода на уплътнение: грес или вода, за да се предотврати навлизането на прах в оборудването и да се поддържа маслото чисто, което удължава експлоатационния живот на плъзгащия лагер и упорния сачмен лагер и оборудването работи стабилно.
Принцип на работа
Основни части на конусната трошачка: корпус, хоризонтален задвижващ вал, подвижен конус, балансирано колело, ексцентричен вал, хидравличен съединител, система за смазване, хидравлична система, система за управление и др.
Електрическият двигател задвижва ексцентричния вал, към който е закрепен подвижният конус. Процесът на натрошаване произтича в успоредната полоса образувана между подвижния и неподвижния конус. Захранването и разтоварването на материала става в полоси в зависимост от положението на подвижният конус. Сферичен петови лагер поддържа подвижния конус, като поема силата на тежестта на същия, както и силите произтичащи в резултат на процеса на разтрошаване.
Регулирането на едрината на разтоварващия материал при по-малките по размер трошачки става чрез винтова двойка закрепена към неподвижния и подвижния корпус. При по-големите трошачки регулирането става чрез хидравлична система.
Чрез пружинена система трошачката е защитена срещу разрушаване. Сумарната сила на пружината влияе върху силата на натрошаване.
Област на приложение
Конусната трошачка се използва широко за натрошаване на средни до твърди руди като желязо, мед, варовик, гранит и кварц и др. Формата на камерата за натрошаване зависи от предназначението на рудата. Стандартният тип се използва за средно трошене, средният тип е за средно ситно натрошаване, а късоглавата конусната трошачка е за ситно трошене.